Aralık 2, 2023

🇮🇹 İtalya NCAA Tour 2019 – Profesyonel Kadın Basketbol Takım Kampı

İTALYA NCAA TOUR 2019 – PROFESYONEL KADIN BASKETBOL TAKIM KAMPI

NCAA takımlarının İtalya ve İspanya Turlarını organize eden Eurobasket, 2019 yılında ilk defa Türkiye Ofisini tura dahil etti.

One % Box menajerlik şirketi bünyesinde bulunan sporcu ve teknik ekibinin katıldığı kamp 6 gün sürdü.

Takımımız bu sürede uluslararası 4 müsabaka oynarken Floransa, Bologna, Montecatini, Ferrara ve Pesaro şehirlerini de gezme fırsatı buldu.

 

KAMPIN HİKAYESİ

İTALYA NCAA TOUR ilk gününe Pegasus Hava Yolları ile Bologna (BLQ) Havaalanına uçuşunu gerçekleştirdik. İnişimizi takiben bizi bekleyen otobüslerimizle kamp merkezimiz olan Kızıl Şehir olarak anılan BOLOGNA’ya hareket ettik. Odalarımıza yerleşmenin ardından bölgenin tanıtım gezisine çıktık.

 

İkinci gün sabahında BOLOGNA’da gezen takımımız öğle yemeği sonrası kampın ilk maçını oynamak için FERRARA’ya hareket etti. Şehir gezisinin ardından ilk maçımızı NCAA takımı NEW MEXICO ile oynadık.

Maçın sonrasında MONTECATINI TERME’ye hareket ettik.

 

Kampın 3. gününe sabah antrenmanı ile başladık. Ardından takımımızın merakla beklediği FLORANSA’ya hareket ettik. Şehir gezisinin ardından ikinci maçımızda NCAA takımı NEBRASKA ile karşılaştık.

 

Kampın 4. gününde MONTECATINI TERME’de yaptığımız kahvaltı sonrası önümüzdeki iki gün oynayacağımız İTALYA MİLLİ TAKIMI ile oynamak üzere PESARO’ya yola çıktık. Otele yerleşme sonrası şehir gezisine çıktık.

Şampiyonaya hazırlanan İTALYA ile çekişmeli geçen maçı son anlarda agresif bir oyun ile kazanan takımımız dinlenmek için oteline döndü.

 

KAMP SPORCU KADROSU

RANA DERİN
SERENAY ÖZLEM ÇAKMAKÇI
BETÜL KALFALI
YASEMİN GÜNEŞ
GONCA KARATAŞ
İLSU DARICIOĞLU
ECEM ERK
İREM YALÇIN

 

TEKNİK KADRO

ALİ BÜYÜKKİRİŞÇİ Organizasyon Direktörü

FIRAT OKUL Takım Antrenörü

OKTAY YAMAKOĞLU Takım Menajeri

TAMARA YAMAKOĞLU Takım İdarecisi

Bir cevap yazın