Eylül 23, 2023

🇮🇹 2018 İTALYA ULUSLARARASI BASKETBOL KAMPI

İTALYA 2018 ULUSLARARASI ALTYAPI KULÜPLER BASKETBOL KAMPI

Türkiye’den her yıl düzenli olarak, Avrupa’da bir kamp ve turnuvaya katılan yegane sportif organizasyonu gerçekleştiren Eurobasket Türkiye Ofisi olarak İtalya’nın Adriyatik kıyısında yer alan dünyaca ünlü plajı Rimini’de sadece takımlara özgü bir Challange Turunu 8 – 13 Temmuz 2018 tarihleri arasında organize ettik.

2018 yılında İtalya Kampımıza Ekare Spor Kulübü ve Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları katıldı.

2010 yılından bu yana aralıksız olarak organize ettiğimiz Avrupa Altyapı Kulüpler Basketbol Kampının yeni parkuru İTALYA – RİMİNİ ‘de düzenlerken Rimini, Riccione, Cessena yerel takımları ve San Marino milli takımı ile de maçlar organize ettik.

Ferrari Müzesi ve Maranello pisti, Aquafan Aquapark, Mirabilandia Eğlence Parkını ziyaret eden kafilemiz için unutulmaz bir kamp oldu.

Ekare Spor Kulübü takımı kamp sorumlusu Erem Orcay 2001 doğumlu takımı ile katıldı.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları antrenörü Onur Düvenci 2005 – 2006 doğumlu takımı ile katıldı.

 

KAMPIN HİKAYESİ

İTALYA Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri kampı ilk güne Pegasus ve Türk Hava Yolları ile Bologna (BLQ) Havaalanına uçuşunu gerçekleştirdik. İnişimizi takiben bizi bekleyen otobüslerimizle kamp merkezimiz olan Adriyatik sahilindeki Rimini’ye hareket ettik. Odalarımıza yerleşmenin ardından bölgenin tanıtım gezisine çıktık.

Kulüplerimiz İTALYA Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri kampı ilk gününü deniz aktiviteleri, antrenman  ve şehir oryantasyonu ile geçirdi.

 

İkinci gün sabahında Aqua Fan Aquapark’a giden takımlarımız günün geri kalanınında bir takımımız Morciana’da MORCIANO BASKET ile oynarken diğer takımımız Rimini merkezinde MISANO ile oynadı. Ardından deniz sporları ile eğlenceli bir zaman geçirdi.

 

Kampın 3. gününe sabah antrenmanı ile başladık. Ardından kampın ilk maçları için Cessena’ya hareket ettik. İtalya’nın RIMINI CRABS takımı ile oynadık. Rimini Crabs’ın Yaz kampına katılan takımımız Eurocup takımı sporcularında ders aldı.

 

MİRABİLANDİA ‘DA KEYİFLİ BİR GÜN

Kampın 4. gününe İtalya’nın en adrenalinli Tema Parkı olan Mirabilandia ile başladık. Roller Coaster’lar ve Su Aksiyonları olan bu merkezde sırılsıklam olmamızın ardından turnuvanın ikinci maçları için Riccione’ye hareket ettik. İtalya’nın INTERCIA BERTOLA takımı ile oldukça sert geçen maçları kaçıran takımlarımızın morali yükseldi.

Kampın 5. gününde yoğun sakatlık ve yorgunluk nedeni ile bazı sporcularımızı final gününü düşünerek dinlendirme fırsatı bulduk. Günün geri kalanını plajda dinlenerek geçirdik.

 

SAN MARİNO

Yoğun geçen bir kampta en önemli günde Ay Yıldızlı Bayrağımızı temsil edebilmenin gururunu yaşadık.

San Marino Basketbol Federasyonu tarafından hazırlanan maç gününe San Marino şehir turu ile başladık. Şehrin önemli bölgelerini gezdik ve maçın oynanacağı Sport Dome’a geçtik.

Yaş grubu finallerinde iki ülkenin milli marşları seremonisi ardından başladı.

 

FERRARİ MÜZESİ MARANELLO

Yoğun geçen kampımızın son gününde takımlarımız Havaalanına gitmeden önce Bologna’ya 1 saat uzaklıktaki Maranello’da bulunan Ferrari müzesi ve Maranello Pistinde keyifli zaman geçirdi.

 

KAMP PROGRAMI

Bir cevap yazın