Mart 2, 2024

🇮🇹 2017 İTALYA ULUSLARARASI BASKETBOL KAMPI

İTALYA 2017 ULUSLARARASI ALTYAPI KULÜPLER BASKETBOL KAMPI

Türkiye’den her yıl düzenli olarak, Avrupa’da bir turnuvaya katılan yegane sportif organizasyonu gerçekleştiren Eurobasket Türkiye Ofisi olarak İtalya’nın Adriyatik kıyısında yer alan dünyaca ünlü plajı Rimini’de sadece takımlara özgü bir Challange Turunu 17 – 23 Haziran 2017 tarihleri arasında Rimini şehrinde organize ettik.

İlk defa düzenlediğimiz İtalya Kampına, Basketbolun Yıldızları Spor Kulübü, Starların Doğuşu Spor Kulübü ve Beylerbeyi Basketbol katıldı.

2010 yılından bu yana aralıksız olarak organize ettiğimiz Avrupa Altyapı Kulüpler Basketbol Kampının yeni parkuru İTALYA – RİMİNİ ‘de düzenlerken, kampta Rimini, Riccione, Cessena yerel takımları ve San Marino milli takımı ile de maçlar organize ettik.

Aquafan Aquapark, Mirabilandia Eğlence Parkı ve Modena Ferrari pistini ziyaret eden kafilemiz için unutulmaz bir kamp oldu.

Basketbolun Yıldızları Spor Kulübü takımı kamp sorumlusu Mustafa Damla ve 2002 takımı ile katıldı.

Starların Doğuşu Spor Kulübü 4 yıldır olduğu gibi Özbay Kılınç ve 2001 takımı ile katıldı.

Beylerbeyi Basketbol kamp sorumlusu Emre Tural ve 2001 takımı ile katıldı.

Kamp sorumluluğunda iç organizasyonlarda Ali Büyükkirişçi ve Boran Pişkin görev aldı.

 

KAMPIN HİKAYESİ

İTALYA Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri kampı ilk güne Pegasus Havayolları ile Bologna (BLQ) Havaalanına uçuşunu gerçekleştirdik. İnişimizi takiben bizi bekleyen otobüslerimizle kamp merkezimiz olan Adriyatik sahilindeki Rimini’ye hareket ettik. Odalarımıza yerleşmenin ardından bölgenin tanıtım gezisine çıktık.

Kulüplerimiz İTALYA Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri kampı ilk gününü deniz aktiviteleri ve antrenman ile geçirdi.

İkinci gün sabahında Aqua Fan Aquapark’a giden takımlarımız günün geri kalanını deniz sporları ve antrenman yaparak geçirdi.

Kampın 3. gününe sabah antrenmanı ile başladık. Ardından kampın ilk maçları için Cessena’ya hareket ettik. İtalya’nın CESSENA BASKET takımı ile oynadık.

 

MİNİTALİA ‘DA KEYİFLİ BİR GÜN

Kampın 4. gününe İtalya’nın tüm güzelliklerini önümüze seren Minia İtalia ile başladık. Roller Coaster’lar ve Su Silahları olan bu merkezde sırılsıklam olmamızın ardından turnuvanın ikinci maçları için Riccione’ye hareket ettik. İtalya’nın DOLPHINS RICCIONE BASKET takımı ile oldukça sert geçen maçları kaçıran takımlarımızın morali yükseldi.

Kampın 5. gününde yoğun sakatlık ve yorgunluk nedeni ile bazı sporcularımızı final gününü düşünerek dinlendirme fırsatı bulduk. Günün geri kalanını plajda dinlenerek geçirdik.

 

SAN MARİNO

Yoğun geçen bir kampta en önemli günde Ay Yıldızlı Bayrağımızı temsil edebilmenin gururunu yaşadık.

San Marino Basketbol Federasyonu tarafından hazırlanan maç gününe San Marino şehir turu ile başladık. Şehrin önemli bölgelerini gezdik ve maçın oynanacağı Sport Dome’a geçtik.

Yaş grubu finallerinde iki ülkenin milli marşları seremonisi ardından başladı.

 

KAMP PROGRAMI

Bir yanıt yazın