Mart 1, 2024

🇪🇸 BARCELONA BASKETBOL KAMPI 2011- Altyapı Kulüpleri Basketbol Şampiyonası

BARCELONA 2011 ALTYAPI KULÜPLERİ BASKETBOL ŞAMPİYONASI

22 yıldır aralıksız Eurobasket tarafından düzenlenen turnuvaya ilk defa 2011 yılında katılmaya başladık.

İlk yılda katılımcı kulübümüz Beylerbeyi Spor Kulübü oldu. Ülkemizi ilk defa uluslararası bir organizasyonda temsil etmekten gurur duyduk.

Barcelona 2011 Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri Şampiyonası 26 Haziran – 2 Temmuz 2011 tarihlerinde Barcelona’nın Lloret de Mar şehrinde düzenlendi.

Beylerbeyi SK Basketbol Şubesi ise ilk defa katıldığı turnuvada sportif başarı odaklı hareket ettiği için gezi programını 4 Temmuz tarihine kadar uzattı. Beylerbeyi Basketbol 1996 doğumlu Yıldız A takımımı katıldığı 9 günlük turnuvada şanlı bayrağımızı en üst noktaya astırmayı başardı.

 

Takım Başarıları

BEYLERBEYİ BASKETBOL 1996 doğumlu takım ŞAMPİYON

 

TURNUVA

Barcelona Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri Şampiyonasında ilk güne Pegasus Havayolları ile Barcelona (BCN) Havaalanına hareket uçuşunu gerçekleştirdik. İnişimizi takiben bizi bekleyen otobüslerimizle kamp merkezimiz olan Costa Brava sahilindeki Lloret De Mar’a hareket ettik. Odalarımıza yerleşmenin ardından bölgenin tanıtım gezisine çıktık. Sonrasında ise Turnuva’nın kura çekimine katıldık. Akşam ise Açılış Seremonisinde İstiklal Marşımızı gururla söyledik.

27 Haziran Pazartesi günü kahvaltının ardından Litvanya’nın UTENA takımı ile oynayan takımımız zayıf rakibine karşı tüm oyuncularından skor katkısı alarak turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı.

Turnuvanın 3. gününe Costa Brava’nın dalgalı denizlerinde su sporları yaparak başladık. Günün maçında İtalya’nın ROBUR SARONNO B takımı ile oynayan takımımız 1 yaş küçük rakibini de kolaylıkla geçti .

29 Haziran’da Turnuva’ya Aquapark molası verdik. Water World Lloret’e giden takımımız keyifli bir gün geçirdi.

30 Haziran çift maç günü oldu. Günün ilk maçı grup maçlarının sonuncusu ve muhtemel final rakibimiz olacak ROBUR SARONNO A takımıydı. Karşılaşma bu bilinçle oldukça agresif başladı. Takımımız için oynadığı ilk agresif maç olması dolayısı ile bocaladı ve maçı 10 sayılık mağlubiyetle kapadı.

Ancak bu maçtan çıkarılan dersler günün diğer maçı olan Yarı Final maçına fazlasıyla yansıdı. Katalan BC Lloret takımı ile oynayan Beylerbeyi Basketbol için pürüzsüz bir maç oldu. Ev sahibinin yoğun taraftar baskısına karşın rakip oyuncu adayını durduran takımımız için final maçı öncesi müthiş bir moral oldu.

İlk Final İlk Heyecan; Beylerbeyi Basketbol – Robur Saronno A

Tüm gün bu maça konsantre olan takımımız için tüm sezon emeğini alma vaktiydi. Maça agresif başlayan takımımız ilk periyodu 6 sayı farkla önce kapadı. İkinci periyotta ise aşırı konsantrasyonla yenen birkaç kolay sayı ile geriye düşen takımımız devreye 3 sayı farkla geride girdi.

3. periyotun karşılıklı sayılar ve özellikle karşılıklı hatalarla geçmesi maçı son periyota taşıdı. Son periyotta istediği ritmi bulamayan sporcularımız coach Emre Tural‘ın teknik faullerle oyun dışı kalmasının ardından bir anda şaha kalktı. Müdafaa dengesini başarıyla oturtan, hızlı hücumlarla sayı üreten ve son saniyeye kadar press yapan takımımız maçı kazanarak muhteşem bir galibiyete imza attı.

 

Şampiyonlar Barselona Turunda

Başarılı geçen turnuvanın ardından gezmek artık en çok onların hakkı. Gezi noktalarımız Sagrada Familia, Camp Nou – Barselona Stadyumu, Barselona Olimpiyat Stadyumu, Barselona Hard Rock Cafe ve Serbest Zaman.

 

Kamp Programı

 

Haberler
Barcelona Haberleri için altyapibasket.com sitesine tıklayınız

 

Bir yanıt yazın