Aralık 2, 2023

🇪🇸 BARCELONA BASKETBOL TURNUVASI 2018 – Uluslararası Altyapı Kulüpleri Şampiyonası

BARSELONA 2018 ULUSLARARASI ALTYAPI KULÜPLER BASKETBOL ŞAMPİYONASI

27 yıldır aralıksız Eurobasket tarafından düzenlenen, 8 nci yılında Eurobasket Türkiye temsilcisi Emre Tural tarafından yapılan organizasyonda ülkemizi uluslararası bir organizasyonda temsil etmekten gurur duyduk.

Barcelona 2018 Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri Şampiyonası 24-30 Haziran 2018 ve 21-7 Temmuz 2018 tarihlerinde iki dönem halinde Barcelona’nın Lloret de Mar şehrinde düzenlendi.

 

KATILIMCI TAKIMLAR VE DERECELERİ

PARLAYAN YILDIZLAR SPOR KULÜBÜ

MEN 2006 Şampiyon
MEN 2002 Finalist

STARLARIN DOĞUŞU SPOR KULÜBÜ

MEN 2007 Şampiyon

BEYLERBEYİ BASKETBOL

MEN 2001 Finalist

GİRİŞİM SPOR KULÜBÜ

MEN 2004 Şampiyon

 

TURNUVADA TAKIMLARIMIZ

Parlayan Yıldızlar Spor Kulübü, Starların Doğuşu Spor Kulübü, Beylerbeyi Basketbol ve Girişim Spor Kulübünün ülkemizi temsil ettiği turnuvayı 1 Şampiyonluk ve 3 ikincilik kupası ile tamamladık.

Parlayan Yıldızlar SK takımının ilk defa katıldığı turnuvaya kamp sorumlusu Yağız Can ve antrenör Ümit Dahar ve Simay Duman ile katıldı. 2006 takımı şampiyon olurken, 2002 ve 2003 takımları ikinci oldu.

Starların Doğuşu Spor Kulübü 5 yıldır olduğu gibi Özbay Kılınç ile katıldı, 2007 takımı şampiyon oldu.

Beylerbeyi Basketbol kamp sorumlusu Emre Tural ile katılırken 2001 takımı bir yaş küçük oynadığı ligi 2 nci sırada tamamladı.

Girişim Spor Kulübü ilk yıllarında kulüp yöneticileri Önder Gökkaya ve Esin Gökkaya, antrenörler İzlem Söğüt ve Kadir saygılı ile katıldı. 2004 takımı turnuvayı şampiyonlukla kapattı.

 

Barcelona Stadı Camp Nou, NBA Cafe, NBA Store

Perşembe günü en çok yorulduğumuz gün oldu. Çünkü güne 1 asırdır tamamlanamayan Sagrada Familia başladı. Ünlü mimar Gaudi’nin 1883 yılında yapımına başladığı ve 100 yıldan fazladır yapımına devam edilen eseri. Resimlerimizi çekip turumuza devam ettik.

Ardından adresimiz Dünya’nın en büyük ikinci stadyumu olan CAMP NOU. Müzedeki orijinal kupalar ve sporcu ödülleri ile resim çekindikten sonra soyunma odaları ve stat çıkış tünelinden geçerek dünyanın 2 inci büyük stadının içine girdik. Ardından dünyanın en büyük, pazarlama harikası Barça Store’da turumuzu tamamladık.

Turumuza Avrupa’nın tek, dünyanın 7 nci NBA Cafe’si ile devam ettik. Öğle yemeğimizi yerken aynı zamanda basketbol müzesini izleme fırsatı bulduk.

Serbest zaman öncesi son aktivitemiz Avrupa’nın tek NBA Store’u ve Foot Locker Hoop.

 

Deniz, Su Güneş

Takımlarımız yoğun geçen turnuva döneminde Lloret de Mar’ın ünlü Costa Brava plajında, Avrupa’nın en büyük Aquapark’ı Water World’de ve Otelimiz Astoria Park çatısında bulunan Jakuzi / havuzda bol bol zaman geçirdi.

 

TURNUVA PROGRAMI

Bir cevap yazın