Mart 2, 2024

🇪🇸 BARCELONA BASKETBOL TURNUVASI 2017 – Uluslararası Altyapı Kulüpleri Şampiyonası

BARSELONA 2017 ULUSLARARASI ALTYAPI KULÜPLER BASKETBOL ŞAMPİYONASI

Eurobasket tarafından 2 – 8 Temmuz 2017 tarihleri arasında organize ettiğimiz “2017 Barcelona Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpler Şampiyonası”nı Lloret de Mar şehrinde düzenlendik.

2017 yılında Caan Spor Kulübü ilk defa katılım gösterirken, Starların Doğuşu Spor Kulübü ise 4 ncü, Beylerbeyi Basketbol ise 6 ncı defa turnuvada önemli derece elde etti.

 

Katılımcı Takımlar ve Dereceleri

STARLARIN DOĞUŞU SPOR KULÜBÜ

MEN 2005 Şampiyon

BEYLERBEYİ BASKETBOL

MEN 2001 Finalist

CAAN SPOR

MEN 2001 Şampiyon
MEN 2003 Finalist

 

Starların Doğuşu Spor Kulübü, Caanspor, Beylerbeyi Basketbol’un ülkemizi temsil ettiği turnuvayı 1 Şampiyonluk ve 3 ikincilik kupası ile tamamladık.

Caanspor takımı kamp sorumlusu Ömer Akın ve antrenör Şafak Aydıner ile katıldı. 2001 takımı şampiyon olurken 2003 takımı ikinci oldu.

 

Starların Doğuşu Spor Kulübü 4 yıldır olduğu gibi Özbay Kılınç ile katıldı, 2005 takımı bir yaş küçük oynadığı ligi 2 nci sırada tamamladı.

 

Beylerbeyi Basketbol kamp sorumlusu Emre Tural, antrenör Enis Kaymak ile katılırken 2002 takımı bir yaş küçük oynadığı ligi 2 nci sırada tamamladı.

 

Barcelona Turu

Grup maçlarının tamamlanması sonrasında gezmek artık en çok onların hakkı. Sabah geç kahvaltı ile güne başladık. Ardından bizi bekleyen otobüslerimizle Barcelona’ya doğru yola çıktık.

İlk rotamız Sagrada Familia; Yüz yıldır bitmeyen, Barcelona’nın mimarı Gaudi’nin çizdiği devasa kilise.

Ardından Dünyanın en büyük 2. stadyumu Camp Nou’ya gittik. 2013 Şampiyonlar ligi kupasını görme fırsatı bulduğumuz ancak akşamki Shakira konseri dolayısı ile çim zemine inemediğimiz bir gezi oldu.

Ardından Stadyumun altında bulunan Barça Store da yaklaşık 1 saat zaman geçirdik.

NBA Cafe ve NBA Store

Ardından Barcelona’nın merkezi Katalunya Meydanına ulaştık.

Avrupa’nın ilk ve tek NBA Arenası olan Barcelona NBA Cafe’de menülerini yiyen takımımız ardından NBA Store’da alışveriş yaptı.

Alışverişe Foot Locket Hoops ile devam eden takımlarımız Barcelona merkezinde 5 saat serbest zaman geçirdikten sonra Lloret de Mar’a geri döndü.

 

Turnuva Programı

Bir yanıt yazın